úvod   obšťastník  články   zprávy  kalendář   historie   sponzoři dresy  kontakty facebook

 


OBSAH OBŠŤASTNÍKU 4/2023, vydaného 21. 9. 2023

1/

ELBFLORENZ – 23. 9. 2023 v 9:15 Fojtovice

2/

UKONČENÍ SEZONY - 21. 10. 2023

3/

VLASTIVĚDNÝ VÝLET 2. – 5. 11. 2023

4/

INFORMACE - CYKLISTÉ MOHOU V ÚSTÍ DO CENTRA!

Foto v Obšťastníku č. 4: 3xMap., 1xMK.          


1/

sobota 23. 9. 2023

ELBFLORENZ

Florencii na kole i na Labi můžete zažít při poslední dálkové jízdě v letošní sezoně. ELBFLORENC je místo přezdívané díky své poloze a baroknímu půvabu. Skutečným cílem jsou samozřejmě královské Drážďany, sídlo saských kurfiřtů. Bližší informace: sraz v sobotu 23. 9. 2023 v 9:15 ve Fojtovicích. Hlavní část trasy (Fojtovice – DD – Fojtovice, EURA sebou!) Vlastní trasa bez nájezdu je cca 120 km. Pojištění vlastní, vedoucí akce:

J. Polanský – mob. 724 681 412, e-mail: Jipolansky@volny.cz 

POZOR, akce se koná za plného silničního provozu, účastníci jsou povinni dodržovat pravidla silničního provozu pro provoz na pozemních komunikacích. Nezapomeňte pojištění a eura

 

VÝLET S CYKLISTICKOU PŘILBOU JE RADOST A VAŠE BEZPEČÍ!!

 

 


2/

sobota 21. 10. 2023

UKONČENÍ SEZONY

Po úspěšném zahájení cyklistické sezony a ujetých kilometrech, dojíždíme společně i jednotlivě k jejímu vyvrcholení. Děkujeme všem, kteří čerpali ze sportovního kalendáře a užili si společné výlety, i těm, kteří pracovali v pořadatelském týmu. Na kole v připravených trasách, nebo autobusovým spojem, vás zveme do Homole u Panny, kde se bude v Hostinci u Horáčků konat ukončení sezony. SRAZ v prostoru Zanádraží v 10h.
Předpokládané trasy podle skupinového rozložení a dle dispozic účastníků. Pro zájemce též varianta busem (viz JŘ)Vedoucí akce: D. Beneš. 737 253 426.
POZOR!
Také tato akce se koná za plného silničního provozu a účastníci jsou povinni dodržovat pravidla silničního provozu pro provoz na silničních komunikacích.

 

PŘI KAŽDÉM VYJETÍ, MĚJTE NA SVÉ PAMĚTI BEZPEČNOSTNÍ PRILBU !!


3/

2. – 5. 11. 2023 

VLASTIVĚDNÝ VÝLET 

Tradiční vlastivědný výlet v dojíždějící sezóně, neboli podzimní cykloturistika s náplní zeměpisnou, místopisnou i gastronomickou. Oblast vlastivědného výletu je zatím v přípravných mapách, pro účastníky je však dobrá příprava kola nezbytná. V tradičním termínu, kdy na cestách nechybí bláto a slunce už má jen málo času, patří trasy vlastivědného výletu mezi pravidelné. Výlet v dojíždějící sezóně, neboli podzimní cykloturistika s náplní zeměpisnou, místopisnou i gastronomickou. Oblast vlastivědného výletu je zatím v přípravných mapách, na účastnících výletu pak je dobrá příprava kola. Zájemce o účast vyzíváme ke zvýšenému sledování webových stránek. Akce se koná za plného silničního provozu, účastníci jsou povinni dodržovat pravidla silničního provozu pro provoz na pozemních komunikacích, přilba a pojištění vlastní.

Termín výletu:  2. – 5. 11. 2023
Odjezd z Hl.n. 2.11 v 7:42, R do Prahy, přestup 9:45 na do EC Brna, zde 12:20.
Ubytování:

Oslavany+snídaně 590Kč -
 https://www.moravskabasta.cz/
Brtnice 400Kč -
https://www.brtnice.cz/hospudka-pod-skalou-s-ubytovanim/d-132161
Pacoff 400Kč -
https://www.mestopacov.cz/klub-ceskych-turistu-pacov/os-1029
Trasa:
Brno-Oslavany 45km: https://mapy.cz/s/jedavucafe
Oslavany-Brtnice 80km: https://mapy.cz/s/jevuhutera
Brtnice-Pacov 80km: https://mapy.cz/s/lubacavose

Pacov-Čerčany 75km: https://mapy.cz/s/lefekunoso

Nad všechny informace a rady je sdělení: netahejte s sebou píč*****!!!

Vedoucí akce: Mp – mt: 724 681 412

Děkuji všem přihlášeným: Mp,Pšt,PVO,JTT,DB,JIP,JaM,ŘeF,Dr.0

SPOLEČNÉ KILOMETRY POUZE S CYKLISTICKOU PŘILBOU!


4/

INFORMACE PRO CYKLISTY V MĚSTSKÉ ČÁSTI ÚSTÍ n. L.!

Zpráva z denního tisku: cyklisté v Ústí nad Labem mohou znovu po letech přejíždět přes centrum města! Nově tak bude možné z okrajových městských částí i z mezinárodní Labské cyklostezky projíždět ulicemi Hrnčířská, Vojtěšská, Klášterní, Bílinská, Malá Hradební, Revoluční a Vaníčkova. Na dodatkových tabulkách u zákazů vjezdu bude nově uvedeno – kromě zásobování a cyklistů, uvedl městský cyklokoordinátor Jan Vácha, který dlouhodobě usiloval o to, aby centrum bylo opět přístupné cyklistům. Centrum nebylo podle něho průjezdné nejméně deset let a snahy v posledních letech komplikovaly různé připomínky. Po zpřístupněných ulicích se cyklisté časem dostanou k jezeru Milada. Schéma nově použitelných úseků uvede následující Obšťastník.        

 

CYKLISTICKÁ PŘILBA PŘIDÁ NA BEZPEČNOSTI A ZÁŽITKU Z AKCE!


Děkujeme všem partnerům, kteří se v roce 2023 podílí na sportovní činnosti oddílu!