úvod   obšťastník  články   zprávy  kalendář   historie   sponzoři dresy  kontakty facebook

Obšťastník č.3/2013

OBSAH OBŠŤASTNÍKU č.3-schváleného na VV SKCÚ dne 10.4.2013                                 
1/ INFORMACE k jubilejnímu X. ročníku „CDJ ČESKÝM STŘEDOHOŘÍM“ v sobotu 20. dubna 2013 
2/ INFORMACE k akci „JARNÍ KILOMETRY S TÝMEM CYKLO-TEPLICE“ v neděli 5. května 2013
3/ INFORMACE k  SOUSTŘEDĚNÍ „S KOLEM KOLEM VRANOVA“ konané ve dnech 12. – 18. května 2013
4/ INFORMACE k VI. ročníku závodu a organizaci „CYKLO-MILADA“ konané dne 25. května 2013
5/ INFORMACE PRO ČLENY ODDÍLU.


SK CYKLOTOUR ÚSTÍ n. L. oddíl cykloturistiky pořádá dne 20. dubna 2013

JUBILEJNÍ X. ročník CDJ ČESKÝM STŘEDOHOŘÍM  

Od roku 2004 je pro nás jarní klasikou České středohoří. Sportovní terminologií jsme před 10 lety přestoupili z dálkových dvoustovek oblastí Kokořínska a Křivoklátska na menší domácí hřiště. České středohoří je zcela jedinečná zóna přírodní krásy a pro cykloturistiku jedna z nejlaskavějších oblastí. Dovede nás unavit při zdolávání kopců a vzápětí odměnit jedinečnými výhledy do krajiny. Tato klasika jarní přírodou preferuje silniční cykloturistiku, ale je vhodná pro všechny druhy kol. Připraveny jsou tři trasy s různou náročností v délkách 50, 70 a 130 km. Na trase nás tradičně posílí přátelé z teplického cyklotýmu a v ústředním bodě celé akce, v romantické hospůdce v Kocourově opět dojde k setkání s cestovatelem Michalem Třetinou a skupinou středočeských cykloturistů.             

AKCE JE BODOVANOU SOUČÁSTÍ SERIÁLU „VĚRNOSTNÍ PROGRAM 2013“

Startovné: pro členy oddílu 100 Kč, pro příchozí (nečleny) 150 Kč. V ceně startovného je bufet a oběd pro všechny trasy, pojištění a technický doprovod na střední trase. Oběd v romantickém penzionu v Kocourově, závěr akce v Koštově v restauraci „U Jelena“ a následné přejetí do Městských sadů kde se koná oslava Dne Země a BIKE DAY.

SRAZ ÚČASTÍKŮ: v 8:00h na parkovišti ČD Ústí n. L. hl. n., odjezd na trasy v 8:30h

1) TRASA 130 km: Ústí n.L. – Trmice – Řehlovice – Rtyně n.B. – Velvěty – Ohníč – Hostomice – Bílina – Braňany – Želenice – Liběšice – Svinčice – Lužice – Chouč – Tvrdín – Měrunice – Červený Újezd (bufet) - Dřevce - Skalice - Třebívlice - Vojnice - Lkáň - Třebenice - Vlastislav - KOCOUROV (oběd) - Lukov - Štěpánov - Razice - Bílina - Hostomice - Kostomlaty - Žalany - Rtyně – KOŠTOV (cíl).

2) TRASA 75 km: Ústí n.L. – Trmice – Řehlovice – Velvěty – Ohníč –  Bílina – Kučlín – Razice – Mukov – Červený Újezd (BUFET) – Dřevce – Skalice – Lhota – Mrsklesy – Vlastislav – KOCOUROV (oběd) – Milešov – Černčice – Žalany – Rtyně n.B. – KOŠTOV (cíl).

3) TRASA 50 km: Ústí n.L. – Trmice – Řehlovice – Rtyně n.B. – Velvěty – Lysec – Hradiště – Bžany – Mošnov – Lhenice – Kostomlaty – Milešov – KOCOUROV (oběd). Zpět: Milešov – Černčice – Žalany – Rtyně – Řehlovice – KOŠTOV  (cíl).  Bufet pro tuto trasu již na startu!! 

Účast na akci pro zajištění bufetu a obědů, potvrďte do pátku 19.4. do 14 hod. e-mailem nebo SMS     Vedoucí akce: Konopásek Miroslav – tel: 602 495 710 nebo Konopasekim@tiscali.cz

Technické zabezpečení: na střední trase bude k dispozici doprovodné auto, které zajistí přepravu zavazadel a občerstvení. Kontaktní zastávky: bufet, oběd, cíl. Na webové stránce budou umístěny mapy jednotlivých tras. Na startu bude k dispozici mapa, itinerář a výklad tratě. Uvedená dálková jízda není závodem. Je to cykloturistická akce, která se jede za plného silničního provozu. Účastníci jsou povinni dodržovat Pravidla silničního provozu pro provoz na pozemních komunikacích. Pořadatel neručí za škody účastníkům vzniklé či účastníky způsobené. Účastníci akce budou pojištěni hromadnou pojistkou na případné následky z úrazu. Tato pojistka neobsahuje pojištění škod účastníky způsobené nebo účastníkům vzniklé. K tomuto účelu doporučujeme uzavřít vlastní pojištění na úhradu způsobených škod.          MEDIÁLNÍ PARTNER ČESKÝ ROZHLAS SEVER

PŘI KAŽDÉM VYJETÍ, MĚJTE NA SVÉ PAMĚTI BEZPEČNOSTNÍ PRILBU !!


U příležitosti oslav DNE ZEMĚ pořádá obč. hnutí Ústím na kole „BIKE DAY“.


Bike Day se koná v Městských sadech v sobotu 20. dubna od 14 do 17 hodin. Jedná se o akci ústeckých cyklistů i nabídku pro ty, kteří nebudou na CDJ Středohoří. Na programu je cyklojízda centrem města, po návratu do sadů následuje panelová diskuse o tématech, která nás pálí, dále hudební produkce (Strange Fetish a No Discipline) a volné povídání... Celou akci provází servis kol s možnou opravou, občerstvení, účast kulturní atašé americké ambasády Sherry Keneson-Hall a patrně i zástupců ústecké radnice.


 

JARNÍ KILOMETRY S TÝMEM CYKLO – TEPLICE v neděli 5.5.2013

 

Také jarní jízdy do teplického regionu se staly tradicí. Opětujeme častou návštěvu na našich akcích a necháme se provést dosud nepoznanými místy. Trasa je tentokrát předem odhalena a po počátečním rozjezdu po silnici nás provede jarní přírodou, bývalou výsypkou, průmyslovou zónou i okrajem Českého středohoří. Náročnost je podle informací zohledněna pro očekávanou dámskou účast. V internetové formě Obšťastníku najdete odkaz na připravenou trasu.  

Trasa: http://www.cykloserver.cz/cykloatlas/?d=114131#pos=50.58324P13.90766P12

Změnou je nájezd na tuto akci, který nebude tradičně v Teplicích, ale v obci ÚPOŘINY u přejezdu v 10:30 hod, kam se přesuneme společně. Sraz účastníků je v 9:30 hod na parkovišti u hlavního nádraží v Ústí n. L. Trasa přesunu cca 20 km, samostatný přesun do Úpořin možný. Bufet na trase z vlastních zásob, předpokládané polední občerstvení, na které jsou účastníci našeho oddílu zváni ZDARMA, je plánováno v Bílině Kyselce. Celkovou délku akce cca 80 km je možné po dohodě zkrátit vlakovým přesunem. Pro zajištění občerstvení v Bílině Kyselce, žádám o předhlášení účasti do středy 1. 5. do 15:00 h. vedoucímu přesunu. (M. Konopásek tel. 602 495 710).

PRO ÚČASTNÍKY JE TATO AKCE BODOVANOU ČÁSTÍ SERIÁLU VĚRNOSTNÍ PROGRAM 2013
 


SK CYKLOTOUR ÚSTÍ n.L. oddíl rekreační cyklistiky
město ÚSTÍ NAD LABEM, město CHABAŘOVICE
a obec ROUDNÍKY vás zvou v sobotu 25.května 2013 na 

 

6. ročník závodu CYKLO MILADA

 

 Hlavní organizátor akce je Odbor dopravy města Ústí nad Labem

TECHNICKÉ ZAJIŠTĚNÍ TRATĚ PROVÁDÍ ODDÍL SK CYKLOTOUR ÚSTÍ n. L.

JIŽ POŠESTÉ SE PŘÍZNIVCI TRADIČNÍHO ZÁVODU HORSKÝCH KOL SEJDOU

U JEZERA MILADA, ABY TU STRÁVILI DEN PLNÝ CYKLISTIKY. PŘIJEĎTE I VY!

PRO DĚTI, RODINNÉ TÝMY I JEDNOTLIVCE JSOU ZDE V PŘÍJEMNÉM PROSTŘEDÍ PŘIPRAVENY ZÁVODY, KULTURNÍ AKCE ZÁBAVA I ODPOČINEK.

CENTRUM ZÁVODU – OBEC ROUDNÍKY

Přijďte závodit, užít soutěžní atmosféru, povzbudit závodníky nebo jen tak!

Soutěžní akce pro děti, vložené závody pro nejmenší dětské kategorie od 2 let (kategorie 2-4,  5-6, 7-8, 9-10) na rovinatém okruhu v obci. Oblíbený závod rodinných týmů (dospělý + dítě do 14 let) a hlavní závod pro kategorie junioři / juniorky od 15 let a muži / ženy. Pro účastníky hlavního závodu bude připravena nová traťová varianta a také rodinným týmům nabídneme nový okruh s minimálním převýšením. Zajímavé a hodnotné ceny, časomíra se snímacími čipy. Připraven je cykloservis pro účastníky závodů zdarma a nabídka cyklistického zboží a doplňků. Doprovodný program s dalšími atrakcemi, celodenní moderování a hudba. Další podrobnosti na samostatném informačním plakátě města Ústí n. L. a  www.jezeromilada.cz  Startovné v propozicích pořadatele. V ceně je tričko, nápoj, občerstvení a servis.
 Přihlášky:
https://apachi.wufoo.com/forms/cyklozavody-jezero-milada-2013/
 nebo
www.jezeromilada.cz  Organizátor doporučuje zdravotní prohlídku a individuální pojištění. Závod se koná za každého počasí! Pro členy oddílu dotované startovné

Pro všechny kategorie jsou povinné bezpečnostní přilby!

PRO ÚČASTNÍKY I POŘADATELE BODOVANÁ AKCE SERIÁLU CYKLOTOURU!

V souvislosti s touto akcí se obracíme na členy oddílu s požadavkem  organizační pomoci při přípravě a zabezpečení tratě, pořadatelské činnosti při závodě a následné úpravy okolí po akci. Občerstvení pro pořadatele zajištěno! Vedoucí pořadatelského týmu M.Konopásek (602495710).


Podle informací, které proběhly v tisku, připravuje Ústecký kraj na den 27. 4. Den otevřených dveří rozestavěného úseku dálnice D8. Je to tip na možnou společnou akci a legální projetí dálnice

Týž den 27.4. startuje v Teplicích Český pohár horských kol. Top Ten Tým Teplice se opět stává pořadatelem úvodního dílu. Závod je situována do středu města a jeho lázeňské části se startem a cílem před restaurací "U Kozičky"," nastínil ředitel závodu Petr Hejduk.Trať závodu vede po rych-lých cestách v parku Zámecká a Letná. Na atraktivní trati dominují krátké prudké a rychlé výjez-dy, které při opakovaných nástupech berou síly. Okruh je pro diváky velmi přehledný a z jednoho místa mohou sledovat několikrát projíždějící závodníky. Nenechte si ujít naší crossovou špičku.


POZORNÍK! 
č.1

Cyklista jedoucí po cyklostezce Valtířovem se v tomto místě může dostat do velmi nebezpečné situace. Po průjezdu kolem hřbitova odbočujete vpravo, kde záhy vjíždíte do jednosměrné silnice s povoleným vjezdem pro cyklisty. Asi po 10 metrech je z pravé strany vedlejší boční ulice. Cyklista má samozřejmě přednost ALE! Motorista přijíždějící z této ulice toho z poza plotu moc nevidí a primárně dává přednost vozidlům z pravé strany. Dokonce i zrcadlo, které má ukazovat situaci před křižovatkou, je nastaveno tak, že za plot není vidět ani 2 metry. Motorista, neznalý místních poměrů, vědom si značky „Zákaz vjezdu všech vozidel (do jednosměrky)“ ani nepředpokládá, že by někdo mohl jet z levé strany a je schopen povyjet s autem minimálně do rozhledové pozice, tedy až do přirozené dráhy jedoucího cyklisty! Jezděte tímto místem opatrně s velkou předvídavostí!            


Děkujeme všem partnerům, kteří se v roce 2013 podílí na sportovní činnosti oddílu!


SK CYKLOTOUR ÚSTÍ NAD LABEM
oddíl rekreační cyklistiky

  POŘÁDÁ TRADIČNÍ CYKLOTURISTICKÉ SOUSTŘEDĚNÍ  

     „S KOLEM KOLEM VRANOVA 2013“

Motto: už dlouho šlapu po světě... 

 12. – 18. května 2013

Penzion ERAT

Oslnovice 379

67 107 Oslnovice

veratova@seznam.cz

tel. 605 252 798 nebo 739 460 915

http://www.osadaerat.cz/index.html


 INFORMACE K PŘIPRAVOVANÉMU SOUSTŘEDĚNÍ „S KOLEM KOLEM VRANOVA 2013“

Legenda pokračuje. Loňský pobyt v jihočeské rovinaté oblasti Třeboňska a vychutnání crossové cykloturistiky, nás láká v pohodovém režimu pokračovat. Obsazenost této výpravy za jarním poznáním, ujetými kilometry a společným pobytem, stoupla v posledních pěti letech téměř na dvojnásobek. Soustředění se stalo nedílnou součástí našeho celoročního programu. Stalo se i pravidlem, že navštívené oblasti, byť označené nejlepší známkou kvality, znovu neopakujeme. Hledáme nové a nové lokality, které by nám přinesly další zážitky. Letošní volba padla na Jižní Moravu a lokalitu Vranovské přehrady. Oblast patří již více než 30 let pod CHKO Podyjí a okolí je cykloturisticky velmi pestré. Po celé délce přehradní nádrže vytváří řeka Dyje svými meandry neobyčejně krásné přírodní prostředí a kromě sítě cyklotras nám oblast nabízí řadu zajímavých míst s historickou minulostí. Zachovalou zříceninu Cornštejn budeme mít denně doslova na dohled, nedaleko je hrad Bítov, o několik km dále perla zámeckého stavitelství Vranov nad Dyjí nebo historické město Znojmo s památkovou zónou, to vše stojí za prohlídku. Samotné Oslnovice byly kdysi příslušenstvím hradu Cornštejna, ale dosti záhy se dostaly k panství Bítova. Po první světové válce to byla česká obec, v roce 1939 -1945 kolem obce probíhala protektorátní hranice. V obci bylo české obyvatelstvo pouze jedna rodina německé národnosti. Název obce se vyskytoval dříve ještě v německé podobě Hoslowitz. Zajímavostí obce je kaple Nejsvětějšího Srdce Ježíšova, která původně stála v kasárnách v Brně-Králově Poli a v šedesátých letech byla rozebraná přesunuta do Oslnovic.  Z politických důvodů nemohla být více jak 20 let postavena, k její obnově došlo v 90. letech. Vysvěcena byla 25. května 96.

Samotná Vranovská přehrada byla vybudována na řece Dyji v blízkosti městečka Vranov nad Dyjí v letech 19301933. Hráz přehrady je vysoká 60 m a v koruně je dlouhá 292 m. Vzniklá přehrada je dlouhá asi 30 km a rozlohou je desátá největší v České republice. Hladina přehrady je 350 m n. m. Na dolnorakouské straně na oblast CHKO Podyjí navazuje Národní park Thayatal a tam bude směřovat i některý z našich výletů, proto si nezapomeňte doklady případně evropskou měnu. 
 
Penzion Erat je situován v jednom z meandrů přehradní nádrže a řeky Dyje a každodenní výjezd bude spojen s krátkým asi kilometrovým stoupáním, což bude mít svoji výhodu při návratech. Ubytování je připraveno v budově penzionu ve dvou až čtyřlůžkových pokojích se sociálním zařízením, teplou a studenou vodou. Stravovací režim bude jako vždy polopenze, obědy budou realizovány na trase. Restaurace je umístěna v hlavní budově. Pro případ naplnění celého penzionu, což je 28 míst, je k dispozici kompletně zařízená chata vedle hlavní budovy. Úschova kol je zajištěna, parkování pro doprovodná vozidla je rovněž u budovy. V rámci pobytu bude připraveno 5 hlavních výletových tras s kratšími variantami a trasami pro silniční kola. Za tímto účelem budou osloveni někteří účastníci soustředění, aby po prostudování okolí připravili vlastní návrhy výletů se zajímavými cíli. Na místě budou k dispozici mapy, propagační materiály. Pro ubytování naší skupiny je zajištěna plná kapacita penzionu. Z hlediska složení účastníků soustředění se budeme snažit zachovat dvoulůžkové pokoje pro páry, ostatní rozdělíme kapacitně. Snídaně budou realizovány formou švédských stolů, večeře jednotnou nabídkou, případně výběrem z předem dohodnuté objednávky.

Večerní program bude pokračovat v restauraci s možností vlastní hudební produkce, CD nebo TV. Upozornění: penzion není vybaven topnými tělesy, možnost případného sušení bude pouze u krbových kamen v restauraci. Počítejte proto s potřebou většího množství prádla a na pobyt se připravte s ohledem na předpověď počasí v uvedené lokalitě!! Předpokládám, že se zahřejeme svými výkony a večer hřejivým prostředím kolektivu, který bude vstřebávat zážitky z denních akcí. Pro účastníky chceme vždy připravit nějaké překvapení, vlastní iniciativa účastníků je vítána. Cena za ubytování a stravování bude cca 390 Kč na den. Zkrácené pobyty s pozdějším nástupem nebo dřívějším odjezdem jsou po dohodě možné. Hlavní pobyt začíná večeří v neděli 12. 5. a končí snídaní v sobotu 18. 5. 2013, adresa a spojení je uvedeno v záhlaví.

Termín přihlášek je 1. květen 2013. Do 5. května (na akci jarní km s týmem Cyklo Teplice) složí přihlášení účastníci zálohu v částce 500 Kč. Tato částka je zálohovým poplatkem za ubytování a na technické zajištění akce (krytí režijních výloh, pojištění, rezervaci kol, nákup triček s potiskem apod.) 

BLIŽŠÍ PODROBNOSTI K UVEDENÉ AKCI:

Jako vždy i na seznamu letošního soustředění bude několik polykačů kilometrů, kteří se vydají do uvedeného místa po vlastní ose. Přesun bude pravděpodobně rozložen do dvou dnů, podrobnosti dodá před odjezdem vedoucí skupiny J. Mapař. Pro větší část účastníků počítáme s kombinovanou přepravou vlak / kolo v níže uvedené trase. Pro další účastníky pak přesun vlastními auty s převozem zavazadel. Další samostatné varianty budou domluveny po konzultacích dodatečně.

Varianta 1: trasa po ose, záleží na domluvě jednotlivých účastníků.

Varianta 2: trasa vlak: Ústí n. L. záp. n. - Kolín – Havlíčkův Brod – Jihlava/ kolo cca 80 km, případné další prodloužení vlakem do stanice Okříšky (na kole cca 50km)/ nebo Slavonice (cca 35km)/ M.Budějovice (30km). Předpokládaný odjezd z Ústí n. L. záp. n. je R 885 v 8:47h. Základní cena 314 Kč bude zlevněna možností skupinové slevy od 2 osob více, celodenní doklad na přepravu kola stojí 60 Kč.

Varianta 3: autopřevoz s přípravou vlastních tras. Nakládka zavazadel bude uvedena v „Pokynech před odjezdem“, případná přednakládka po dohodě možná.

Pro hladký průběh přesunu je třeba dodržet termín přihlášky a ohlášený způsob přepravy pro cestu tam i zpět, protože bude prováděna rezervace přepravy kol.

Pro pozdější zájemce nebude jistota společné přepravy kol a pojištění. Cesta zpět bude rámcově připravena, ale upřesní se podle vývoje počasí a výkonnosti.     

Celá akce je vedena za plného silničního provozu. Účastníci jsou povinni dodržovat Pravidla silničního provozu pro provoz na pozemních komunikacích. Každý řádně přihlášený účastník bude zahrnut do skupinového pojištění s hromadnou pojistkou na následky úrazu. Cena pojistného je zahrnuta do nákladů akce. Tato pojistka ale neobsahuje pojištění škod účastníky způsobené nebo účastníkům vzniklé a pořadatel za ně neručí. K tomuto účelu doporučujeme uzavřít vlastní pojištění na úhradu způsobených škod.

V týdnu před odjezdem budou pro přihlášené účastníky vydány podrobné pokyny.

PŘI KAŽDÉM VYJETÍ, MĚJTE NA SVÉ PAMĚTI BEZPEČNOSTNÍ PRILBU!

Přihlašovací údaje sdělte do 1. 5. 2013 vedoucímu akce a do 5. 5. (na teplické akci) proveďte zaplacení zálohy v částce 500 Kč. Předtištěné informace můžete zaslat formou e-mailové zprávy na el. adresu:  Konopasekim@tiscali.cz

Vedoucí akce: KONOPÁSEK Miroslav Dr. Horákové 4, 400 07 Ústí n. L. tel: 602 495 710
POLANSKÝ Jiří, Brandtova 4, Ústí n. L. 400 12, tel 724 681 412,